काठमाडौं । राष्ट्रिय जनमोर्चाले गणतन्त्र, राष्ट्रियताको रक्षा र संघीयता खारेजीका लागि देशका सातवटै प्रदेशमा विरोध सभा गर्ने भएको छ । राजमोको हालै सम्पन्न केन्द्रीय समितिको बैठकले देशब्यापी संघर्षका कार्यक्रमसहित सातै प्रदेशमा विरोध सभा तय गरेको हो ।

गणतन्त्र, राष्ट्रियताको रक्षा, संघीयताको खारेजी, देशमा बढ्दो महङ्गी तथा भ्रष्टाचारका विरुद्ध विभिन्न प्रकारका संघर्षका कार्यक्रमहरु सञ्चालन गर्ने बैठकले निर्णय गरेको अध्यक्ष केसीले बताउनुभएको छ ।

‘गणतन्त्र, राष्ट्रिय स्वाधीनताको रक्षा गरौँ, संघीयता खारेज गरौँ’ भन्ने मुख्य नारा अन्तर्गत यही असोज ५ गतेदेखि १९ गतेसम्म जिल्ला तथा स्थानीय स्तरमा विरोध कार्यक्रमहरु सञ्चालन गर्ने, आश्विन १२ गते काठमाडौंमा केन्द्रीय स्तरको अन्तरक्रिया गर्ने, आश्विन २० गते एकैदिन देशका ७ वटै प्रदेशका मुकाममा प्रादेशिक स्तरका सभाहरु समेत गर्ने र त्यसका लागि केन्द्रीय स्तरबाटै वक्ताहरु पठाउने ठेगान भएको छ ।
जुन निम्नानुसार छ : सुदूरपश्चिम प्रदेशको धनगढीमा राष्ट्रिय जनमोर्चाका अध्यक्ष चित्रबहादुर केसी, कर्णाली प्रदेशको सुर्खेतमा कार्यकारी अध्यक्ष रश्मीराज नेपाली, लुम्बिनी प्रदेशको बुटवलमा उपाध्यक्ष जनकराज शर्मा, गण्डकी प्रदेशको पोखरामा नेकपा (मसाल)का केन्द्रीय प्रवक्ता रामप्रकाश पुरी, वागमतीको काठमाडौंमा राजमो उपाध्यक्ष तथा सांसद दुर्गा पौडेल, २ नं प्रदेशको बीरगञ्जमा अखिल नेपाल किसान महासंघका केन्द्रीय अध्यक्ष भैरवराज रेग्मी र १ नं प्रदेशको इटहरीमा अखिल नेपाल महिला संघकी केन्द्रीय अध्यक्ष तथा संविधान सभा सदस्य मीना पुनले सम्बोधन गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

उक्त संघर्षका कार्यक्रमलाई सफल पार्न राजमोले सबैमा अपील पनि गरेको छ ।