आइतवार, असार ३, २०८१

पूर्वप्रधानमन्त्रीहरु माधव नेपाल र झलनाथ खनालद्वारा मसालका महामन्त्री मोहनविक्रम सिंह र राजमो अध्यक्ष चित्रबहादुर केसीसित भेट बार्ता

काठमाडौं । नेकपा (एमाले) का वरिष्ठ नेता तथा पूर्व प्रधानमन्त्रीद्वय माधवकुमार नेपाल र झलनाथ खनालले नेकपा (मसाल) का महामन्त्री मोहनविक्रम सिंह र राष्ट्रिय जनमोर्चाका अध्यक्ष चित्रबहादुर केसीसँग भेटवार्ता गर्नुभएको छ । काठमाडौंको कपनस्थित राष्ट्रिय जनमोर्चाको केन्द्रीय कार्यालयमा भएको भेटमा नेताहरुबीच समसामयिक राजनीतिक विषयमा छलफल भएको थियो ।

भेटमा नेताद्वयले नेकपा (एमाले) मा पछिल्लो समय बढ्दै गएको विवाद र पार्टी नेताहरुमाथि गरिएको कारबाहीबारे धारणा राख्नुभएको थियो । उहाँहरुले प्रधानमन्त्री एवम् पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले संसद विघटन गरेर असंवैधानिक काम गरेको, पार्टीको घोषणा र नीति विपरित गएको तथा पछिल्लो समयमा नेताहरुमाथि कारबाही गरेर पार्टीलाई विभाजनको दिशातर्फ लगेको बताउनुभयो ।

एमालेको खनाल–नेपाल पक्षसँग अहिले पार्टी विभाजन गरेर जानसक्ने संख्यात्मक अवस्था छैन । यो अवस्थामा देशभरी नै समानान्तर कमिटीहरु गठन गरेर गतिविधि अगाडि बढाइरहेको छ । वरिष्ठ नेताद्वय खनाल र नेपालले ओली प्रवृतिविरुद्ध आफूहरु समानान्तर समिति बनाएर संघर्ष गर्ने बताउनुभयो ।

त्यसक्रममा नेकपा (मसाल) का महामन्त्री मोहनविक्रम सिंहले पूर्वनेकपाको विघटन र एमाले विभाजनका कारण अपवित्र खालका राजनीतिक गठबन्धन बन्न लागेको भन्दै पूर्वनेकपाका घटकहरुबीचमा कार्यगत एकता गरेर अघि बढ्न सुझाव दिनुभयो । देशको राष्ट्रियता, सार्वभौमिकता र अखण्डतासँगै धर्म निरपेक्षतामासमेत आँच पुगिरहेको भन्दै सिंहले वामपन्थी शक्तिहरुबीच नै तालमेल हुँदा सकारात्मक परिणाम निस्कने बताउनुभएको थियो ।

‘पछिल्लो राजनीतिक कदमले देश धेरै नै गम्भीर अवस्थामा पुग्ने खतरा बढेको छ । तपाईंहरुले संविधानको रक्षा र राष्ट्रियताको पक्षमा खेल्नुभएको भूमिका प्रशंसनीय छ’ महामन्त्री सिंहले भन्नुभयो, ‘हाम्राबीचमा कैयौं मतभेदहरु छन् । तैपनि राष्ट्रियता र संविधानको रक्षाका लागि हाम्राबीचमा आवश्यकता अनुसार कार्यगत एकता गरेर अघि बढ्नुपर्छ ।’

भेटमा राष्ट्रिय जनमोर्चाका अध्यक्ष चित्रबहादुर केसीले ओलीका गलत कदमविरुद्ध सम्झौता नगर्न र राष्ट्रियताप्रति कुनैपनि सौदावाजी नगर्न नेपाल–खनाललाई सुझाव दिनुभयो ।

हालै नेकपा (एमाले) मा विवाद बढ्दै जाँदा अध्यक्ष केपी शर्मा ओली पक्षले वरिष्ठ नेता नेपालसहित चार जना नेताहरुलाई पार्टी सदस्यताबाट ६ महिनाका लागि निलम्बन गरेको छ । त्यसको जवाफमा नेपाल पक्षले केन्द्रदेखि स्थानीय तहसम्म समानान्तर कमिटीहरु बनाउँदै गएको छ । युगदर्शन

यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?